A feszültségkeltés mestere – ajánló a Daniel c. könyvről

A feszültségkeltés mestere – ajánló a Daniel c. könyvről

Tisztázzuk még az elején: Francesca H. Nielk egy magyar szerző. Bizony, magyar írók is tudnak ilyen minőségben alkotni.

Elég magas elvárásokkal kezdtem neki a Daniel olvasásának. Egyrészt mert volt alkalmam “beszélni” az írónővel, másrészt, mert a fülszöveg alapján úgy gondoltam, hogy nem lesz hiány izgalmakból. És bizony hozta is amit elvártam tőle.

Forrás: gyermekpszichologus.blog.hu

Csak röviden a sztori: Daniel és az anyja 5 évvel korábban otthagyták az erőszakos fatert, miután az kórházba juttatta a gyereket (kemény 5 hónapot ült ezért). Viszont Daniel visszakerül az apjához, mert az anyja azt reméli, hogy ott majd kissé helyrerázódik eltévelyedett fiacskája, a volt férj meg úgyis megjavult azóta. Nagyjából itt kezdődik a könyv, ezután végigkövetjük Daniel apjánál töltött életét. Daniel persze retteg az apjától, nem is csoda, öt év alatt nem lehet elfelejteni azt, ami 12 évesen történt vele. 

Ez a könyv brutális. Nem lehet érzelem mentesen elolvasni, én például rendszeresen megálltam veszekedni a könyvvel, vagy csak simán szitkozódni. Néha megszólalni sem tudtam már a dühtől. Nem is az apa volt az, aki igazán kiakaszott. Ő simán egy szadista állat, aki meglehetősen kreatív abban, hogy miként kínozza a fiát. Daniel anyja viszont. Ő nem egy alapvetően gonosz karakter, viszont a végletekig naív és manupulálható. Ezeknek a tulajdonságainak hála sikeresen elérte, hogy őt sokkal jobban utáltam, mint a könyv igazi gonoszát. Egyszerűen nem értettem, hogy valaki miért ennyire vak, főleg annak fényében, ami korábban történt. Danielt alapvetően sajnáltam, de emellett nem is értettem. A könyv elején egy vagánykodó srác, aki aztán 180 fokos fordulatot vesz. Ráadásul rengeteget sír, amire egy 17 éves, magát először vagánynak mutató kamasznál nem számítottam. Vártam a pillanatot amikor bevágja a durcát és lelép valamerre, de ez nem az a könyv.

Végül csak annyit mondhatok, hogy ugorjatok neki a könyvnek, garantálom, hogy élvezetes olvasmány lesz. Ez a könyv megmutatja, hogy milyen következményei vannak a családon belüli erőszaknak, hogy milyen sokba kerül az, ha valaki rossz társaságba keveredik. Bemutatja, hogy sokan inkább eltemetik magukban a múltat, bemesélik maguknak, hogy már minden más, és természetesen azt is, hogy még a leggyengébbek is leölhetik a sárkányt, és ellovagolhatnak a királylánnyal. 

Francesca H. Nielk a feszültségkeltés egyik mestere… több értelemben is.

Van ​esélyed megmenekülni?

Forrás: moly.hu

Mit tennél, ha ismét annak az embernek a karmai közé kerülnél, akitől egész életedben a legjobban rettegtél? És ha ő még korábbi énjénél is okosabb és kegyetlenebb lett? Mi történik, ha már a saját anyád sem hisz neked? Ha teljesen egyedül maradsz a rémisztő sötétségben?
A tizenhét éves Daniel Monroe azt hitte, végre a háta mögött hagyhatja a sötét múltját. Azt remélte, soha többé nem kell azzal az emberrel találkoznia, aki tönkretette az életét. Ám pillanatok alatt elveszti a hitét, amikor visszakerül a pokolba. Vissza az apja házába.
Vajon mennyire bízhat a feltevésben, amivel áltatják, hogy a régi vadállat, az igazi pszichopata mára már nem ugyanaz? Mikor bújik ki a szög a zsákból? Vajon ismét át kell élnie az agresszív kegyetlenséget, amit kisgyerekként kellett?
Vagy talán képes lesz Daniel megmenekülni a vélt és valós félelmeitől egyaránt?
Francesca H. Nielk első könyvében élethű közelségből mutatja be, milyen pusztító és lélekölő lehet a reményvesztettség, ugyanakkor arról is biztosít, hogy minden alagút végén ott pislákol a bizakodás fénye.

 

Kiemelt kép forrása: kronika.ro

Szerző:

Könyv és film mániás, aki egy egész csokorra való vasat tart a tűzbe. Játékfejlesztő, író, blogger, vlogger...amit csak el lehet képzelni.