Ajánló Julianne Donaldson Blackmoore című regényéről

Ajánló Julianne Donaldson Blackmoore című regényéről

Jövő héttől rendszeresen olvashattok könyvajánlókat majd Dalmától, az Édes Kis Könyvkritikák bloggerétől a mi oldalunkon is. Ez az első a hosszú sorban. Fogadjátok szeretettel! 🙂

Bemutatkozóként egy olyan könyvet szerettem volna hozni nektek, mely kicsit jellemzi a személyiségemet. Egy olyan műfajt, melyre a későbbiekben is számíthattok tőlem.
Mivel már érzem a tavaszt, egy könnyed, romantikus, talán kissé erotikus, tipikus lányoknak, nőknek való regényben gondolkodtam.
Így választottam ki Julianne Donaldson: Blackmoore című művét.
Megdöbbentem, amikor nem azt kaptam a könyvtől, amit vártam…hanem annál sokkal jobbat és többet, mely még inkább én vagyok.
A végén pedig a szerző megjegyzése “zene volt füleimnek”.

forrás: moly.hu

A történet a 19.század Angliájában játszódik, a bálok, címek, érdekházasságok világában, középpontjában Kate Worthingtonnal.  Az eseményeket az ő szemszögéből láthatjuk, az ő szenvedéseit, megaláztatásait élhetjük át. Az amúgy folyamatos idővonalú elbeszélést a szerző pár oldalas visszaemlékezésekkel tarkítja, melyek talán a legfontosabbak a történet alakulása szempontjából.

Már az első pár oldal után a főszereplő roppant szimpatikus karakterré válik, és ez a regény végéig egyre csak fokozódik.

Kate “kötelessége”, egy frigy helyett, inkább Indiába vágyik. Így megszabadulhatna a családja közömbösségétől, az erkölcstelen és számító anyjától, aki szinte tönkreteszi, elnyomja. A rég vágyott szabadság is elérhetővé válna számára.

Azonban mindennek ára van, az asszony egy egyességet köt Kate-tel: akkor mehet el a távoli, egzotikus országba, ha egymás után három házassági ajánlatra nemet mond. Ha ez nem sikerül, teljesen alárendeli magát anyja akaratának.

A lány az alku teljesítése céljából, gyerekkori barátai, Sylvia és Henry Delafield családi kastélyába utazik, Blackmoore-ba. A kúriában hamar belátja, hogy elbukta a megállapodást, és egy “tökéletes” ötlettel áll elő, melyhez Henry segítségét kéri. Itt kezdődnek leginkább az elbeszélésben a bonyodalmak: ami már régóta egyértelmű volt a körülöttük levő emberek számára, amit próbáltak elzárni mind a szívükben, mind a fejükben, az mindkettőjük számára realizálódik. A rengeteg akadály, fordulat viszont jócskán megnehezíti életüket.

Udaipur Palace a 19.században, Rajasthan, India (Forrás: pinterest.com)

A gyötrődések, tépelődések közepette egy kérdés maradt csupán: mit választanak? Az eddignek hitt álmaikat vagy a szerelmet?

Veled is…- Nagyot sóhajtottam, és azt hittem, menten megszakad a szívem.- Veled is előfordult már, hogy hiába sóvárogtál valami után, és szinte belebetegedtél a vágyakozásba? Hogy szó szerint eszedet vesztetted a fájdalomtól?

Henry mozdulatlanul szegezte rám sötét szemét.

– Igen- felelte csendes ünnepélyességgel.

Remélem, felkeltettem az érdeklődéseteket a könyv iránt, és ti is akkora élvezettel olvassátok majd, mint én tettem.

Utolsó gondolatként: ne felejtsétek el a legvégén a szerző megjegyzését, lehet átgondoljátok újból a történteket, de az biztos, hogy még jobban a szívetekbe zárjátok a művet.

 

Írta: Dobos-Gacsó Dalma

Kiemelt kép forrása: flickr.com

Szerző:

Ezt a cikket egy kedves vendégszerkesztőnk írta. Ha van egy jó írásod, vagy szeretnél hozzánk írni, egy vagy akár több cikket, jelentkezz nálunk emailben a lendulet.magazin@gmail.com-on.