Védőügyvédek a kulisszák mögött – Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot

Védőügyvédek a kulisszák mögött – Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot

Esős őszi napok, puha pokróc, forró tea, és egy jó kis krimi sorozat. Ha szereted az izgalmakat, és nem ijedsz meg egy kis vértől, olvass tovább. Egy csoport ambiciózus joghallgató és a briliáns büntetőjog professzoruk belebonyolódnak egy nyakatekert gyilkossági cselekménybe, ami fenekestül felforgatja az életüket.

Annalise Keating védőügyvéd és a middleton-i jogi kar professzora, a tanév elején próbára teszi a diákjait, aminek célja, hogy kiválassza az osztály négy legtehetségesebb hallgatóját. Bevezeti őket a jogi szakma világába, és felfedi előttük a kulisszák mögött rejlő titkokat: gyilkosokról, ügyvédekről, esküdtszékről. A sorozat betekintést nyújt a törvényszéken zajló eseményekbe, a védőügyvédek valódi munkájába és a bűnözők fejébe. A történet már az első epizódban két szálon fut: egy gyilkosság és a diákok mindennapjai a törvényszéken.

14658318_1185844231454296_1581111845_n

Kép: pinterest.com

A „Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot” azért fogott meg engem, mert nem egy sablonos krimi, ami gyilkosságokról szól, és arról, ahogy a jófiúk megoldják az esetet, a rosszak meg börtönbe kerülnek. Ebben a sorozatban a Jó és Rossz fogalma nem határolódik el élesen egymástól. Mitől jó egy ember? És mitől rossz egy másik? Bűnözőnek nevezzük azt, aki valamiféle illegális tettet követ el. De feltétlenül rossz ember az olyan?

Annalise Keating és csapata bűnös embereket ment meg a börtöntől. Sokan talán azt kérdezitek: hogyan lehetséges az? Vagy hogy etikai szempontból helyes-e egyáltalán? Ez a sorozat felrúg minden szabályt. Izgalmas, fordulatos, felkavaró, és kiszámíthatatlan.

14658248_1185222271516492_872473110_n

Kép: pinterest.com

A főszereplő Annalise Keating (Viola Davis), egy erős, ambiciózus nő, aki szegény családi környezetben nőtt fel, de egy igazi harcos. Kemény, mégis a lelke mélyén egy törékeny nő, egy igazi ideál. A nap nagy részében bűnözőkkel, ügyvédekkel, bírókkal harcol és minden egyes ügyet megnyer, amit elvállal. Neki nem létezik lehetetlen és előtte semmi sem maradhat titokban. Olyan érzést kelt a nézőben, mintha az ő markában lenne a gyeplő, ő irányítaná a sorozat cselekményét. Megrázó, és sokkoló dolgok érik őt a történet alatt, mégis töretlen marad. Azt hiszem, egy igazi példaképre leltem benne. Sikeres, stabil lelkiállapotú nő, aki létfontosságú döntéseket hoz, emiatt keményszívű, viszont mégis szeretetteljes.

A sorozat cselekménye minden egyes epizóddal tovább bonyolódik, egyre izgalmasabbá válik, egyre több titokra derül fény, a néző egyre több részlettel kerül tisztába. Én nem tudtam megállni az első évadnál. Ha krimi kedvelők vagytok és szeretitek az izgalmakat, biztosan ti sem fogtok! A „Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot” egy „még egyet légyszí” sorozat. Tökéletes a hűvös délutánokon, összekucorodva, laptoppal az ölünkben.

Kiemelt kép: http://axn.com

Szerző:

A nevem Gagyi Rita, Erdélyben élek és fiatal orvos vagyok. Az könyvek egyfajta menedéket jelentenek nekem a zűrös hétköznapok zajában. A tudomány a lételemem, de hűen állítom, hogy művészet nélkül az emberi lét értelmét veszti. Szenvedélyem a költészet, a festőművészet és minden, ami lélektől lélekig ér. A kreativitás a mozgatórugóm, és szerintem soha semmit nem lehet elrontani – egy félrecsúszott ecsetvonás, egy oda nem illő hang tesz minket egyedivé.