A szépség és a szörnyeteg új köntösben – ajánló Brigid Kemmerer Sötét, magányos átok című regényéről

A szépség és a szörnyeteg új köntösben – ajánló Brigid Kemmerer Sötét, magányos átok című regényéről

Az elmúlt években Grimm lázban égtem, így amikor megláttam a Könyvmolyképző Kiadó előrendelhető könyvei között ezt a fantasy regényt, amely A szépség és a szörnyeteg meséjén alapszik, nem volt kérdés, hogy mindenképp olvasnom kell. A Sötét, magányos átok az Átoktörő trilógia nyitókötete és bevezet minket egy teljesen új fantázia világba. Eredeti nyelven 2019-ben látott napvilágot, és Londonban már a harmadik rész is polcokra került. Előre leszögezném, hogy a Sötét, magányos átok a Vörös pöttyös könyvek egy új darabja, tehát egy olvasmányos young adult regényt kapunk, amelyben a romantikus szál is hangsúlyos. A történetet a két főszereplő, az elátkozott Rhen herceg és a cerebrális parézissel küzdő lány, Harper szemszögéből olvashatjuk.

Képzeljük el, hogy a herceg nem szörnyetegként éli a mindennapjait, viszont egy időhurokba kerül, mert egy féltékeny és hataloméhes boszorkány megátkozta őt. Rhen hercegnek elsőre úgy tűnik, egyszerű a dolga, hiszen csak el kell érnie, hogy egy lány beleszeressen pár hét alatt. Ugyan mi sem lehet egyszerűbb egy jóképű és gazdag fiatalembernek? Ám Rhen már a sokadik szezonját éli újra és újra, mégis képtelen megtörni az átkot. Egyetlen hű társa maradt ebben a csávában, a testőre, Grey, aki képes átjárni a világok között. A testőr minden szezon elején kiszemel egy olyan lányt, akinek nincs senkije és nincs vesztenivalója sem, majd magával ragadja, hogy a  herceg ezt követően a kiszemelt hajadont változatos udvarlási eszköztárával magába bolondítsa, de a terv sosem jön össze, mert a szezon vége brutális és lerombol mindent, amiért ők ketten küzdenek.

A kudarc nem egyenlő a teljes csőddel. Nem tudtál mindenkit megmenteni, de ez még nem jelenti azt, hogy senkit sem mentettél meg.

Rhen belefásult a folyamatos csalódásba, hogy minden szinte ugyanúgy történik. Halott családja kastélyába zárva él már – a saját megélése szerint – évtizedek óta és egyetlen lány sem lett szerelmes belé, hogy megtörhesse az átkot. Ám az ördögi kör megtörni látszik, mert ez alkalommal nem Grey választja ki Rhen számára a potenciális jelöltet, hanem a lány választja ki őt, mégpedig egy feszítővassal. Harper nem hétköznapi lány. Gyanakvó, harcias és sántít. Egy herceg nem egy ilyen mátkára vágyik. És Harper sem vágyik Stockholm-szindrómára. És ha a két főszereplő drámája nem is lenne elég, az egész királyság is veszélyben forog, hiszen öt esztendeje senki sem látja el az uralkodói feladatokat, a nép pedig éhezik!

Nemcsak tiniknek érdekes témákat boncolgat a könyv. Vajon elhihetjük-e valakinek, hogy szeret minket, ha érdekei fűződnek hozzá? Vajon bízhatunk-e olyasvalakiben, aki évek óta alakoskodik és arra van kényszerítve, hogy másokat verjen át? A szerelem vajon lehet-e egy döntés kérdése? Szerethetünk-e úgy, hogy közben marcangol az önutálat? És meddig maradhat egy királyság uralkodó nélkül?

Apám egyszer azt mondta, már a születésünkkor kiosztják a lapjainkat. Van, aki a jó leosztással is veszít, és van, aki a rossz leosztással is nyer, de azokkal a lapokkal kell játszanunk, amiket a sors kínál nekünk. Sokszor nem mi választjuk meg, milyen helyzetekkel szembesülünk, de ettől még döntenünk kell.

Bár nem olyan véget ért ez a kötet, mint amire számítottam, még két könyv hátra van a sorozatból, ezért nem aggódom. Sőt, egészen új fordulatot vett a történet, és végül Grey került a középpontban, ami nem is baj, mert sokszor jobban is kedveltem, mint Rhen herceget! Kíváncsian várom a folytatásokat.

Az újra ás újra előkerülő A szépség és a szörnyeteg feldolgozásoknak a Sötét, magányos átok egy egyedi és jól kidolgozott változata újragondolt karakterekkel és egy önálló lábon is megálló világgal. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a mesefeldolgozásokat, a low fantasy regényeket, a hercegeket és hercegnőket, és a nem mindennapi szerelmi történeteket.

 

Ha tetszett az ajánló, a könyvről itt tudhatsz meg többet:

moly

webshop