Edward szemével ─ ajánló az Éjféli napról

Edward szemével ─ ajánló az Éjféli napról

Vajon mi frisset tartogathat nekünk egy korábban nagy sikerű, sőt nem túlzok ha azt mondom, hogy a mai napig kedvelt történet? Sokat. Ékes példa erre az Éjféli nap, amely nem más, mint az Alkonyat Edward szemszögéből elmesélve. Ideje újra elmerülni Stephenie Meyer misztikus világában. Tartsatok velem!

Fülszöveg:

Twilight ​forever!

Megérkezett! Stephenie Meyer diadalmasan visszatért a Twilight saga világába ezzel a várva várt kötettel. Íme Edward és Bella ikonikus szerelmi története a vámpír szemszögéből..

A feledhetetlen történet Edward élményein keresztül friss, de tagadhatatlanul sötét csavart kap. Találkozása a gyönyörű és rejtélyes Bellával hosszú vámpíréletének legmeglepőbb, ugyanakkor leggyötrőbb élménye is. Miközben megismerjük Edward múltjának magával ragadó részleteit és belső életének összetettségét, megértjük azt is, hogy miért ez a találkozás lett élete legmeghatározóbb küzdelme. Mégis, hogyan követhetné a szívét, ha ezzel veszélybe sodorja szerelme életét?

Az új kötet oldalain Stephenie Meyer visszarepít bennünket abba a világba, ami világszerte olvasók millióit ejtette rabul. Hádész és Perszephoné mítoszából merítve pedig egy epikus regényt tár az olvasók elé a halhatatlan szerelem mély örömeiről és letaglózó következményeiről.

Teljes az élmény!

kép: Entertanment Weekley

A könyv előtt: Amint az köztudomású még mielőtt papír formát ölthetett volna magára a félkész regény kiszivárgott 2008-ban. Stephenie Meyer fel is függesztette az írását, de néhány év múlva befejezte, és sokak örömére tavaly magyar nyelven is megjelent a Könyvmolyképző Kiadó gondozásában.

Véleményem:
Bevallom alapvetően nem rajongok az olyan sztoriért, ami tulajdonképpen nagyrészt ugyanaz, mint az eredeti csak más szemszögből beszéli el a szerző. Hiszen okkal választja az író azt a nézőpontot, amit a legjobbnak ítél. Viszont, ez esetben kivételt tettem, mert nekem nagyon hiányzott a Hajnalhasadásból Edward látásmódja, és így legalább beleláthattam a vámpír fejébe, és már nem dobogó szívébe is. A legnagyobb erőssége a történetnek hasonlóan a többi epizódhoz az érzések a család fontosságának, és az emberségnek a mély, és átfogó ábrázolása. Valami elképesztő érzéke van Meyernek ahhoz, hogy akár a Bella vére iránti sóvárgást, akár a szerelmet, valamint a szeretetet valósághűen jelenítse meg. Túlzás nélkül mondhatom a leírásait olvasva a szívemben éreztem Edward vívódását, a torkomban meg a tüzet. Ugyan kaphattunk utalásokat arra a többi könyvből milyen nehéz volt számára megélni Bella közelségét, de az Éjféli napot olvasva tapasztalhatjuk meg, milyen sok akaraterő szükségeltetett neki ahhoz, hogy ne ölje meg azt, akit szeret, és értelmet adott halhatatlan életének.

kép: Summit

A család fontossága. Nos, azt valamennyien tudjuk, hogy a vámpír famíliájának egy része nem fogadta kitörő örömmel Bella érkezését a családba, valaki azért, mert a fiúhoz hasonlóan sóvárgott a vére után, más pedig irigyelte a lány halandó életét. A feszültségeket a fiatalok között természetesen az apa, Carlisle igyekezett oldani ebben a könyvben is. Ez azért érdekes, mert ő mást szánt Edwardnak. Többször nosztalgikus hangulatba kerültem olvasás közben, mert mindent tartalmazott amiért annak idején megszerettem ezt a történetet. Az egyik a fentebb említett család fontossága, ezé a fura, de különleges famíliáé, amelyben sokszor több a szeretet és a támogatás, mint abban, ahol a kötelék vérszerinti.

Emberség. Az egyik, hanem a legfontosabb momentum az Éjféli napban, sőt mi több az egész Twilight Sagá-ban számomra. A természetfeletti, halhatatlan Cullenék elég sok esetben humánusabbak a valódi halandóknál. Tökéletes példa erre, amikor Edward kétségbeesetten kijelenti „Nem akarok szörnyeteg lenni.”, de ide sorolhatjuk Carlisle orvosi munkáját. Számomra az emberségességük miatt szerethetőek a vámpírok a mai napig Meyer könyveiben.

Összességében tetszett az Éjféli nap. Nagyon jó érzés volt újra elmerülni a misztikus világban, amit az írónő megteremtett. Hosszú a regény, tekintve, hogy Edward nem alszik, emellett mivel elmúlt száz éves rengeteg emléke van. A részletesség miatt mégsem veszít a történet az értékéből, hiszen végre olyan titkok is kiderülnek a múltból, amelyek az egész regényfolyam során rejtve maradtak.

Ajánlom az Éjféli napot 16 éven felüli Alkonyat fanoknak, amennyiben nosztalgiára vágynak, és szeretnének belelátni Edward fejébe, és azoknak is, akik még nem ismerik a nagy sikerű sorozatot. Maradandó élményben lesz részetek.

Jó olvasást!

Köszönöm a Könyvmolyképző Kiadónak a recenziós példányt! 

 

Kiemelt kép: Seventeen Magazine

Szerző:

Farkas Anita vagyok. Zenemániás, könyvmoly és sorozatfüggő. Szeretek nagyokat sétálni, tartalmasakat beszélgetni. Az írás már tinédzser korom óta része az életemnek. Azzal, hogy a Lendület csapatához csatlakozhattam valóra vált az újságírói álmom. Igyekszem minél több rovatban alkotni, és cikkeimmel hozzájárulni olvasótáborunk bővüléséhez.