Obscura – ajánló Joe Hart sci-fi regényéhez

Obscura – ajánló Joe Hart sci-fi regényéhez

A boltzár előtt jelent meg az Agave Könyvek újdonságai között Joe Hart Obscura című regénye, amely a sci-fi és a pszichothriller elemeit is vegyíti. Hozzám az elmúlt hetekben jutott el a könyv és magamhoz képest gyorsan, pár nap alatt el is olvastam.  Joe Hart-nak az államokban már tíz könyvét is kiadták, idehaza viszont az Obscura az író debütálása, és nem is akármilyen! Köszönöm a recenziós példányt az Agave Könyveknek!

2028-ban járunk, főszereplőnk Dr. Gillian Ryan, aki egy Losian nevezetű kór gyógymódját kutatja, amely elvette tőle a férjét és a lánya memóriáját is lassacskán bekebelezi, akár egy korai kezdetű demencia. Senki sem ismeri a betegség eredetét, de egyre több ember esik áldozatául. És nem csak a Földön, hanem egy űrbázison is felütötte a fejét a rejtélyes kórság! A doktornő kísérletei mind kudarcot vallanak, bár közel jár a megoldáshoz, de nem elég közel, ezért egy nap azzal kell szembesülnie neki és svéd doktoranduszának, hogy nem finanszírozzák tovább a kutatását. Pont ezt követően jelenik meg Gillian egyetemi szerelme, Carson, aki anno egy szó nélkül távozott a nő életéből. A férfi ezúttal egy állást ajánl a doktornőnek, és annál még többet, egy lehetőséget, amely során rálelhet arra, hogyan fordíthatja vissza a Losian-kórt okozó idegpályák károsodását. Viszont Gillian nemcsak kutató, hanem édesanya is, ezért nehezen szánja rá magát az útra. Ezt tudja az űrhajó legénysége is, ezért mindent megtesznek, hogy Gillian velük tartson, így rengeteg mindent eltitkolnak a nő elől… És Gillian-nek is van egy titka, a gyógyszer-függősége, amely kezd egyre inkább elhatalmasodni felette.

A drog és a pia hazugsággal traktálja a fogyasztóját… bár inkább ők fogyasztják az embert, ha engem kérdeznek. Konkrétan azzal, hogy nélkülük haszontalan lenne.

A regény természettudományos és lélektani témákat is boncolgat. Visszafordítható-e a Föld hanyatlása? Létezhet-e a függőségnek ellenszere? Képesek lennénk-e elutazni a legközelebbi élhető bolygóra? Lehetséges-e a teleportáció, és ha igen, milyen következményei lehetnek? Mi tesz minket emberré? Miből áll az emberi lélek? Egy édesanya meddig mehet el, ha a saját gyermekének az élete forog kockán?

Gillien sosem gondolta volna, hogy ilyen fajsúlyos kérdésekkel kell, hogy szembenézzen. Csupán egy valamiben biztos, hogy senkiben sem bízhat, ezért sem vállalja, hogy sztázisba helyezzék a testét és két hónapig lelassult életfunkciókkal vészelje át az utat. A bizalmatlanság rossz tanácsadó, mert talán nem is dönthetett volna rosszabbul! A magány szinte az őrületbe kergeti a fagyos és sötét világűrben, ahol egyetlen társai csak a pirulák lettek. A doktornőt a saját démonai hallucinációk, majd elvonási-tünetek formájában addig gyötrik , míg egy gyilkosság gyanúsítottjává nem válik.

Magány.
Egyes szavak sosem képesek felnőni az igazi jelentésükhöz. Olyan aprók, olyan jelentéktelenek, hogy értelmetlen, köznapi betűsorokká töpörödnek ahhoz képest, amit képviselnek.
Az egyik példa a „halál”.
A másik a „magány”.

Az Obscura nemcsak egy izgalmas kérdéseket felvető tudományos-fantasztikus alkotás, hanem fordulatos bűnügyi nyomozás és hátborzongató thriller is egyben. Ajánlom azoknak, akik szeretnek az élet nagy kérdésein és a Föld meg az emberiség jövőjén elmélkedni, akik szeretik a vérfagyasztó izgalmakat, a pörgő akciót és a meglepő krimiket, vagy azoknak, akik egyszerűen egy szórakoztató könyvre vágynak.

Ha tetszett a könyvajánló, az alábbi linkeken olvashatsz még a könyvről:

Agave webshop

moly.hu