A bűn fővárosa ─ ajánló a Suburra c. könyvhöz

A bűn fővárosa ─ ajánló a Suburra c. könyvhöz

Az olasz főváros már nem a divatról híres, inkább arról, hogy a hamarosan terítékre kerülő „tortából” mindenki szeretne kapni egy szeletet. Vajon sikerül véghezvinni a Nagy Tervet?

Fülszöveg: Ostiában, ​Róma tengerparti részén hírhedt fővárosi bűnszövetkezetek, a maffia és korrupt politikusok egy több száz millió eurós beruházást próbálnak megszerezni maguknak, ám egy váratlan esemény bandaháborút robbant ki.
Silvio Berlusconi hatalmának utolsó napjaiban vagyunk. Egy hatalmas fejlesztési terv Ostiát kaszinóvárossá, a mediterrán Las Vegasszá alakítaná át. A terv jó úton halad, hogy keresztülmenjen az olasz törvényhozó testületen, köszönhetően több politikus befolyásának, egyházi döntéshozóknak és bűnügyi szervezetek kenőpénzeinek. Mindenki szeretne egy szeletet kapni a tortából. Azonban egy kisebb helyi banda, amelyet senkihez és semmihez nem köt hűség, ennél többre vágyik. És a céljai eléréséért bármire képes. A maffia és politikai bábjaik viszont nem nézik ölbe tett kézzel a fejleményeket, és a szervezett bűnözésben kitör a környék legnagyobb háborúja. Szamuráj, az alvilág vezére hideg józansággal készül rendet tenni, de nem számol Marco Malatesta csendőr alezredessel.
Giancarlo de Cataldo és Carlo Bonini regénye a 2010-es évek egyik legfontosabb műve, ami napjaink olasz maffiáját és a velejéig romlott és korrupt Rómát ábrázolja. Sodró lendületével és utánozhatatlan hangulatával a Suburra gyorsan kultkönyvvé vált Olaszországban, a Netflix több évados, népszerű sorozatra adaptálta, és nemrég megjelent az USA-ban is, ahol olyan nagyságok műveihez hasonlították, mint Dennis Lehane és Richard Price, míg a sorozat hatását a Dróthoz mérik.

 

saját kép

Amiért érdemes elolvasni a könyvet: Bár a történet lassan indul el, a közepétől kezd érdekes lenni. Az inkább cselekmény, mint karakterközpontú regény egyik erőssége, hitelesen ábrázolja, maffiózók, vallási vezetők, és politikusok szövetkezését, hogy a jobb napokat is megélt Rómából új pezsgő várost hozzanak létre. A Terv fő mozgatórugója természetesen a pénz, aminek hála a csendőrei is hajlamosak félrenézni. Kivéve Marco Malatesta alezredest, aki kitartóan igyekszik felgöngyölíteni az ügyet. Hősünknek akad persze egy bájosnak tűnő, ám annál határozottabb társa, Alice Cinaglia. A páros igazságért, és egy jobb világ teremtéséért folytatott csapatmunkája nagyon ösztönző hatást gyakorolt rám olvasóra.

Ami nem tetszett a könyvben: A különböző márkák túlzott halmozása sajnos visszavett az olvasás jó élményéből. Nem tudom más, hogy van vele, de engem eléggé hidegen hagy, hogy ki, milyen fajta cigarettát szív vagy autót vezet. Szóval ezek kevesebbszer való jelzése elegendőnek bizonyult volna.

Képünkön a könyv szerzői: Carlo Bonini és Giancarlo de Cataldo Forrás: dagospia

Ajánlom a könyvet azoknak, akik szeretnének belelátni a római maffia, vallási vezetők és korrupt politikusok mindennapjaiba, és kíváncsiak arra, hogy emberek kisebb csoportja képes-e megfékezni a fehérgalléros bűnözést.

Jó olvasást kívánok!

Köszönöm az Agave Kiadónak a recenziós példányt.

Amennyiben tetszik, amit csinálunk itt tudsz minket támogatni. Köszönjük! 🙂

Kiemelt kép: pexels

Szerző:

Farkas Anita vagyok. Zenemániás, könyvmoly és sorozatfüggő. Szeretek nagyokat sétálni, tartalmasakat beszélgetni. Az írás már tinédzser korom óta része az életemnek. Azzal, hogy a Lendület csapatához csatlakozhattam valóra vált az újságírói álmom. Igyekszem minél több rovatban alkotni, és cikkeimmel hozzájárulni olvasótáborunk bővüléséhez.