Modern antitündérmese hibridekkel a főszerepben ─ könyvajánló

Modern antitündérmese hibridekkel a főszerepben ─ könyvajánló

Képzelj el egy parkot, amelyben bárki lehetsz, és akármit megtehetsz! Kingdomban hercegnők teljesítik a kívánságaidat. Éld meg a saját tündérmeséd!

Fülszöveg: Üdvözlünk a Királyságban… ahol a „Boldogan, amíg meg nem…” nemcsak ígéret, hanem szabály is.
A Királyság(TM), mely úgy ragyog fel a bejárata után, mint a gyémántok, egy magával ragadó fantáziapark, ahol a vendégek virtuális sárkányokkal, óriásként a magasba törő kastélyokkal és biotech, a valóságban már kihalt fajokkal találkozhatnak.
Ana a hét Káprázat – gyönyörű hercegnők, akiket arra terveztek meg, hogy valóra váltsák az álmokat – egyike. Azonban amikor Ana találkozik a park egyik dolgozójával, Owennel, olyan érzelmek ragadják magukkal, amik nincsenek belé programozva, mint például a szerelem… az első szerelem.
A tündérmese hamar rémálommá torzul, amikor Anát gyanúsítják Owen meggyilkolásával, és kezdetét veszi az évszázad tárgyalása. Bírósági vallomások, interjúk és Ana emléke során megismerünk egy történetet szerelemről, hazugságokról és kegyetlenségről – és arról, hogy mit is jelent valójában embernek lenni.

saját kép

Eszembe jutott néhány alkotás olvasás közben. Olyan érzésem volt, mintha a könyvet A kétszáz éves ember film , az Örökké a tiéd könyv és a Westworld c. sorozatból gyúrta volna össze a szerző. Hiszen a főhős Ana olyan tulajdonságokkal rendelkezik valamint hasonló helyszínen mozog, mint a fent említett művek szereplői. Szóval valami régi, és mégis új ez az antitündérmese. A sztorit egyrészt a hibrid lány szemszögéből olvashatjuk, ismerhetjük meg a múltat, emellett a bírósági tárgyalás mutatja a jelent, így áll össze a történet.

kép: Jess Rothenberg Facebook

Amiért érdemes elolvasni a könyvet: A kötetben az emberek Istent játszanak, hiszen olyan parkot üzemeltetnek, amelyben általuk teremtett hibrid lények élnek, és dolgoznak. Továbbá a könyv fő kérdése az, hogy ki az igazi szörnyeteg? Nos, a Frankenstein óta tudjuk, nem feltétlenül az alkotott lények a gonoszak. Persze mindenki döntse el maga, hogy ebben a történetben ki az igazi veszélyforrás. Anát a hibrid lányt jómagam nagyon megkedveltem. Egyszerre szívszorító ugyanakkor szép is, ahogy önmagát és a világot látja. A történetben Owen is nagyon rokonszenves, legfőképpen azért, mert ő látja, hogy valójában mely karakterek a valódi szörnyetegek. Tehát maga az ötlet feldolgozása, a főhős és a férfi személyiség miatt érdemes kézbe venni a könyvet.
Ami nem tetszett benne: A park bemutatása szerintem túlságosan részletesre sikerült, amíg a szerelmi szál lehetett volna kicsit kidolgozottabb.

Ajánlom a könyvet erős idegzetű olvasóinknak, akik kedvelik a romantikával átszőtt sci-fit, de emellett érdekli őket az emberséget központba helyező történet.

Jó szórakozást a királyságban!

Köszönöm a Maxim Könyvkiadónak a recenziós példányt.

Kiemelt kép: Baltimore Bibliophile

Amennyiben tetszik a munkánk itt tudsz minket támogatni.
Köszönjük! 🙂

Szerző:

Farkas Anita vagyok. Zenemániás, könyvmoly és sorozatfüggő. Szeretek nagyokat sétálni, tartalmasakat beszélgetni. Az írás már tinédzser korom óta része az életemnek. Azzal, hogy a Lendület csapatához csatlakozhattam valóra vált az újságírói álmom. Igyekszem minél több rovatban alkotni, és cikkeimmel hozzájárulni olvasótáborunk bővüléséhez.