Értékesek vagyunk lájkok nélkül is

Értékesek vagyunk lájkok nélkül is

“Miben mérjük manapság saját magunk értékét?
Abban, hogy hány lájkot kap egy bejegyzés,
hány ismerőst halmozunk fel,
vagy hány tweetet zsebelünk be!
Ismerjük egyáltalán saját gondolatainkat,
mielőtt közzétesszük őket az interneten,
és hagyjuk, hogy mások döntsék el, mennyit érnek?”
(Kasie West)

Rá sem kell néznem az idővonalamra, anélkül is tudom van olyan bejegyzésem, amit nem kedvelt senki. Nekem ezzel nincs problémám, viszont úgy vettem észre, egyre több embernek a közösségi oldalról származó külső megerősítésre van szüksége ahhoz, hogy úgy érezze számít.

Nagyon szegény, és beszűkült lehet azoknak a valódi élete, akik a virtuális térben mérik az értéküket. VIGYÁZAT, SZARKASZTIKUS MONDATOK KÖVETKEZNEK! Ti hány lájkot zsebeltetek be ma? Semennyit?! Üljetekj le, egyes! SZARKASZTIKUS RÉSZ VÉGE! Az egyre csak gyarapodó önbizalomhiányos, depressziós embereket az internetnek köszönhetjük. NAGYRÉSZT.

A többiektől várjuk a hitet, a pozitivitást, ahelyett, hogy dolgoznánk magunkon. Persze tanácsot kérhetünk, addig rendben van. A probléma ott kezdődik, ahol mások véleménye válik mérvadóvá önmagunk értékének meghatározásában. Sokan – persze, akinek nem inge, ne vegye magára – manapság úgy gondolkodnak: Atyaég, mit fog szólni X, Y, Z, ha meglátja a szivárványszínű ruhát, amit kikészítettem. Talán mégsem ezt kéne felvennem?! Én is így gondolkodtam a tinédzser korom végéig. Nagyon be akartam illeszkedni. Pedig sohasem leszünk ugyanolyanok. Még mindig jobb, ha van egyéniségünk, mint birkaként a tömeg után vánszorogni.

kép: Coaching Consulting

Az imént felvetett gondolkodás erőteljesen befolyásolja a közösségi felület használatát. Biztosan nektek is van olyan ismerősötök, aki csak pozitív képeket, írásokat posztol. Amivel nyilván azt üzeni vetíti kifelé, neki tökéletes az élete. Hazugság, de hadd irigykedjenekek a többiek, hogy neki milyen jól megy. Lájkolják 100-an a tökéletes sminkű, photoshopolt képet, aláírják, “”De szép vagy.” Kérdem én: A barátai valóban azok, vagy csak a facebookon? Az igazi arcát kedvelnék ennyien a “barátok”?

Vannak kivételek, akik számára valóban lényeges a lájkok, visszajelzések, ezek az üzleti profilok. Viszont érdemes körültekintőnek lennünk, és kipróbálnunk a szolgáltatásokat, mielőtt bedőlünk a túl sok pozitív értékelésnek.

Ahelyett, hogy lájkokban mérjük önmagunk értékét, inkább koncentráljunk a személyiségünk fejlesztésére. Az hasznosabb.

Virtuális vagy valódi világ? Mások véleményétől függés vagy egészséges önbizalom? A döntés a miénk. Egy dolgot érdemes megjegyezni: Értékesek vagyunk mindannyian. A lájkok számától függetlenül.

kép: honlapmenedzser

Kiemelt kép: Blogpros

Szerző:

Farkas Anita vagyok. Zenemániás, könyvmoly és sorozatfüggő. Szeretek nagyokat sétálni, tartalmasakat beszélgetni. Az írás már tinédzser korom óta része az életemnek. Azzal, hogy a Lendület csapatához csatlakozhattam valóra vált az újságírói álmom. Igyekszem minél több rovatban alkotni, és cikkeimmel hozzájárulni olvasótáborunk bővüléséhez.