Életeken át – Dr. Jekkel Gabriella regénye az újjászületésről

Életeken át – Dr. Jekkel Gabriella regénye az újjászületésről

Dr. Jekkel Gabriella igazi polihisztor. Évek óta dolgozik riporterként és több könyves szerző, kétéve pedig megalapította a saját kiadóját.  Korábban írt már az endómetriózisról a Csendes gyilkos című kötetében, és idén megjelent a Titanikról szóló történelmi regénye, amely több család sorsát is bemutatja a tragikus sorsú hajón. Az én látókörömbe Az Életeken át című könyvével tört be, amit a járványidőszak közepén, 2020-ban adtak ki. A legtöbb könyvesboltban a fantasy zsáner alatt találhatjátok meg, de erre a történetre sokkal inkább a spirituális vagy misztikus címke illene. Miért is?

Violet bármennyire is irtózott a gondolattól, mégis egyre jobban érezte, hogy mennie kell. Azokért az emberekért, akiken senki nem tud, vagy senki nem akar segíteni. Azokért az életekért, akiknek lehet, csupán egy jó szóval többet tudna adni, mint amennyit addig egész életükben kaptak.

Gondolkodtál már azon, hogy ki lehettél az előző életedben? Hogy vajon létezik-e lélekvándorlás?

Gabriella főszereplője, a francia Violet, frissen diplomázott orvos, aki egy nagy lehetőség előtt áll. Szíriába utazhat egy tanulmányi útra, amely a háborús helyzet miatt rengeteg veszélyt, de sok-sok tapasztalatot is hozhat magával. Képtelen dönteni, és a párját is eltemeti munka, ki sem lehet robbantani a laborjából, így a lány egy barátnője tanácsára úgy dönt, a korábbi életeiben keresi meg a válasz kulcsát.

A történet a jelenben játszódik, ám három másik korba is elkalazuolja az olvasóit. Megnézhetjük a nagy londoni pestisjárványt, bepillantást nyerhetünk a  bécsi udvarba a kalapos király szemein keresztül, míg végül a második világháborúba is eljutunk, egyenesen Japánba, ahol az atombomba szedte áldozatait. Violet négy életét láthatjuk, amelynek célja mind ugyanaz, ám három alkalommal már elbukott. Vajon jelenlegi életében teljesíteni tudja a feladatát?

… a lélek halhatatlan. Életek sokaságát éljük a Földön, most maradjunk ennél a bolygónál – mosolyodott el Angelie. – A test folyton változik, de a lélek az mindig ugyanaz marad.

A könyv megírásához rengeteg kutatómunkára és forrásra lehetett szükség, és engem mindig elámít, hogy egyes szerzők képesek hosszú hónapokat ölni csak abba, hogy utána nézzenek mindennek: az adott kor eseményeinek, társadalmi viszonyainak, öltözködésének és minden másnak. Gabi sem volt ezzel másként. Így hát talán sokkal inkább nevezhető az Életeken át történelmi regénynek, mintsem fantasztikumnak.

Igaz, a könyvvel kissé lassabban indult a kapcsolatunk, mert Violet dilemmája meg első utazása, amikor Galfridus bőrébe bújt, annyira még nem tudott beszippantani. Ám ezt követően II. József élete és gyásza teljesen elvarázsolt, majd a japán részek is tetszettek. Azt bántam néhol, hogy egy erősebb kezű szerkesztő sem ártott volna a történetnek, mert eleinte csak pár szóismétlés zavart meg, a regény vége felé  viszont egyre többször bicsaklott meg a narráció, a nyelvhelyesség, az információadagolás. Ennek ellenére a lezárás kerek egésszé teszi a művet, szomorú és katartikus véget ad ennek a monumentális, korokon átívelő történetnek.

… sokszor láttam már a halált. Azt valóban meg tudom erősíteni, hogy a halál után megváltozik a test, és nem csak biológiai értelemben. Valahogy az arc vonásai is idegenné válnak, mintha az élet tartotta volna személyként az embert.

Az Életeken át c. történetet ajánlom mindenkinek, aki szereti a történelmi regényeket, a drámákat, valamint nyitott a spirituális és misztikum irányába is. Ez a könyv olyan, mintha egyszerre négy regényt olvasna az ember! Több sors, több élet elevenedik meg előttünk, amelyek fontos részét képezik a történelmünknek és az emberiség sorsának alakulásában is nagy szerepet játszottak.

 

Ha tetszett az ajánló, a könyvről többet:

jekkel.gabi.hu

moly.hu