Mert sportolni jó

Mert sportolni jó

Fáradt vagyok, túl drága, nincs időm. Kifogást a legkönnyebb találnunk, hogy kikerüljük az aktív mozgást. Viszont, amint megtaláljuk a nekünk való edzésformát biztos vagyok benne, még élvezni is fogjuk.

Saját tapasztalatból tudom, ha az ember felhagy a sportolással, nagyon nehéz újra visszaszoknia. Jómagam óvodás koromtól űztem különböző mozgásformákat ( balett, jazzbalett, néptánc). Az általános iskola vége felé azonban fel kellett hagynom velük, mert majdnem megbuktam matekból. A következő években elmaradt az aktív sport, aztán rátaláltam egy helyi iskolára, ahol színpadi showtáncot tanítottak. Nagyon szerettem odajárni, örömömet leltem a szórakoztató edzésformában. Két évig tudtam így karban tartani a testem, mert a suli bezárt. Próbálkoztam néha a futással, de az az érzésem egyelőre nem az én sportom. Mivel nagy súlyfelesleggel rendelkeztem úgy döntöttem, nincs mese, valamit csinálni kell. Nem modellalkatra vágytam, először csak arra, hogy könnyebben megtudjam kötni a cipőfűzőm erőlködés nélkül. Ahogy az élet más területein, úgy ezen a téren is a változatosságot kedvelem. Ha például csak biciklizem, akkor hamar elunom magam. A táncos edzések szeretete továbbra sem szűnt meg bennem, ezért még évekkel ezelőtt beszereztem ilyen DVD – ket. Van köztük lassabb, és lendületesebb is. Ezek mellett van egy kezdő jóga programom. Nem igazán rajongok a lassú gyakorlatokért, de mivel hajlamos vagyok túlpörgetni magam a napi jövés – menésben, néha hasznos ilyen módon átmozgatni a tagjaimat, visszább venni a tempóból. Miért itthon tornázom? Azon egyszerű oknál fogva, mert még nem vettem rá magam, hogy eljárjak.

kép: Harmónia jóga

Pénz kérdés? Nem feltétlenül. Sétálni például teljesen díjmentesen tudunk. Ha az iskolánkat vag a munkahelyünket megtudjuk közelíteni így, máris rengeteget tettünk az egészségünkért. Mi a cél? Ha nincs, amit el  szeretnénk érni, akkor elég valószínű, hogy bele sem fogunk kezdeni. Én most tartok a második életmódváltásomnál, ami azt jelenti, hogy a táplálkozásom is tudatosabb. Az elsődleges célom a fogyás, és vele az ideális testsúlyom elérése. Az idő. Iskolába járunk, dolgozunk, van elég tenni valónk.

Mikor sportoljunk? Nem hiszem, hogy naponta több órát kéne tölteni az edzőteremben, vagy házi körülmények között. Valahol azt olvastam heti 3×1 óra az ideális. Én ehhez igyekszem tartani magam.

A fáradtság. Kimerülten nehezen veszi rá magát az ember, hogy megmozduljon. Pihenjük ki magunkat, utána biztos szívesebben végezzük majd el a gyakorlatokat.

kép: gamechannel

Ne várjunk gyors eredményt! Azt hiszem elég sokan (beleértve magamat is), hajlamosak vagyunk beleesni a türelmetlenség hibájába. Bárcsak rögtön meg lehetne szabadulni a zsírtól! Az igazság azonban az, hogy először vizet veszít a szervezet, utána izmot, és csak a végén zsírt. Ugye milyen igazságtalan? Viszont, ha türelmesek vagyunk magunkkal meg lesz az eredménye.

Bármikor elkezdhetünk sportolni, a lényeg, hogy olyan edzésformát végezzünk, amiben örömünket leljük.

Jó mozgást, egészséges életet kívánok!

Szerző:

Farkas Anita vagyok. Zenemániás, könyvmoly és sorozatfüggő. Szeretek nagyokat sétálni, tartalmasakat beszélgetni. Az írás már tinédzser korom óta része az életemnek. Azzal, hogy a Lendület csapatához csatlakozhattam valóra vált az újságírói álmom. Igyekszem minél több rovatban alkotni, és cikkeimmel hozzájárulni olvasótáborunk bővüléséhez.